Okolice

Aby miło spędzić czas w  Świerznicy zebraliśmy również wykaz innych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, a zarazem mogących być uzupełnieniem naszej oferty. Są one w niedalekim sąsiedztwie Domowego Zacisza.
Dla koneserów malowniczej przyrody  znajdzie się miejsce na ognisko wieczorne przy rzeczce przecinającej naszą posiadłość, być może jakiś romantyczny spacer w pobliskich cudownie pachnących świerkiem lasach....

Przejdźmy dalej 

W naszym sąsiedztwie także znajdą Państwo  coś ciekawego pobliskim Świdwinie coś dla amatorów pływania park wodny Relaks  idealna rozrywka na zimowe wieczory .latem  relaks na plażach pięknych jezior JEZIORO NIELEP, JEZIORO BUKOWIEC.

Będąc w Świdwinie warto  poświecić chwile na pojednanie z historia poczuć klimat epoki zwiedzając Zamek Joannicki – zbudowany w XIII wieku nad rzeką Regą w celu ochrony szlaków handlowych znad Morza Bałtyckiego na południe kontynentu oraz ze Szczecina do Białogardu.

Idąc tym tropem  zatrzymajmy się chwile przy bramie Kamiennej – wybudowana w XIV wieku, była jedną z trzech bram chroniących miasto. Do czasów teraźniejszych zachowała się jako jedyna. Jej przebudowa miała miejsce w 1475 roku. W 2002 roku bramę zaopatrzono we wrota, stylizowane na gotyckie ważące prawie 2 tony, głównym wykonawcą wrót był świdwiński stolarz. Warto też  zajrzeć do miejscowego Kościoła  MB Nieustającej Pomocy .Kościół z 1338 r zachowany  niemal w całości w oryginalnym gotyckim stylu .

Po tak wyczerpującym dniu pełnym wrażeń, przeżyć duchowych i wysiłku fizycznego warto zajrzeć do uzdrowiska w Połczynie Zdrój aby nabrać energii na kolejne pasjonujące dni  w naszym domowym Zaciszu

Serdecznie  Zapraszamy 

 Wszelkie prawa zastrzeżone dla domowezacisze.eu Realizacja: swietojanski.pl